W XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza” w Łomży wystąpiła ponad trzydziestka młodych wykonawców.

Przesłuchania konkursowe odbyły się w sobotę 11 marca.

Najliczniej było reprezentowane województwo podlaskie i powiat łomżyński, byli także reprezentanci mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego.

W kategorii krasomówczej nasz Gminny Ośrodek Kultury w Łomży reprezentowały recytatorki Wiktoria Czyżak i Natalia Polkowska.

Ich prezentacje wzbudziły radość publiczności a miarodajnego sukcesu w postaci jurorskiego wyróżnienia jednak tym razem zabrakło. Jurorzy zapewniali o wysokim poziomie tegorocznego łomżyńskiego wydarzenia a nasze recytatorki na pewno tego poziomu nie obniżały.

Konkurs tradycyjnie odbywał się w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II przy parafii Krzyża Świętego, gdzie od kilkunastu lat istnieje także „Salonik pani Hani” z pamiątkami po artystce.

W tym roku zbiory wzbogaciły się o pamiątkową statuetkę, którą otrzymała Hanka Bielicka odchodząc z Teatru „SYRENA”. Przekazała ją wieloletnia gosposia i przyjaciółka artystki.

Prezentacje w kategoriach wiersz, monolog i piosenka kabaretowa oceniało jury obradujące pod przewodnictwem Krzysztofa Dziermy – białostockiego aktora znanego szerszej publiczności z filmów „U Pana boga w ogródku” i „U Pana Boga za piecem”.

Pomysłodawcą Konkursu był przed laty ks. Andrzej Godlewski. Jak mówił „Radość spod kapelusza” ma już wyrobioną markę wśród instruktorów, którzy przyjeżdżają z kolejnymi rocznikami swojej uzdolnionej młodzieży. Wśród wykonawców zdarzają się także weterani występujący w Łomży po raz któryś z rzędu. Zaprosił serdecznie na przyszłoroczną… już pełnoletnią, bo XVIII edycję łomżyńskiego wydarzenia. Najprawdopodobniej skorzystamy!

Konkurs imienia Hanki Bielickiej jest bardzo dobrze zorganizowany pod względem logistycznym a jednocześnie nie pozbawiony ciepła i serdeczności.

Dziękujemy Organizatorom za te starania.

FOTORELACJA