W sobotę 18 marca odbyła się XXIV edycja Międzywojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego. To ważne wydarzenie dla kultury zgromadziło ponad siedemdziesięciu uczestników w czterech kategoriach wiekowych.

Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie reprezentował w Woli Osowińskiej Przemysław Zienkiewicz zdobywając 🏅wyróżnienie🏅 w kategorii klas IV-VI i licealistka Natalia Polkowska, której przypadła 3️⃣nagroda🏆
🔹Wyróżnienie w kategorii klas I-III zdobył także Julian Polkowski z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie.

Gratulujemy👏 naszym laureatom sukcesów dziękując za to, że przywołują swoimi interpretacjami obrazy dawnej wsi i czas bezpowrotnie miniony.

Kolejny ulański akcent – Julia Długołęcka z Teatru „STRASZYDEŁKA” nagrodzona w pierwszej edycji Międzywojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego w tegorocznym Konkursiei była jedną z jurorek. Wydarzeniu towarzyszyły stoiska twórców ludowych także z terenu Gminy Ulan-Majorat.

Można było kupić pisanki z ludowymi wzorami, stroiki i tradycyjne palmy wielkanocne.

W szkolnej stołówce czekała na uczestników kapusta z grochem i tradycyjne pyzy z soczewicą. Taka oprawa była możliwa dzięki zaangażowaniu placówek oświatowych i Towarzystwa Regionalnego im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej.