dzisiaj jest: 21 kwietnia 2018. imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
 
Gminny Ośrodek Kultury
21-307 Ulan-Majorat
tel. +48 (83) 351-80-67
gok@ulanmajorat.pl


Dziecięcy Zespół Taneczny "SKARB" działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie - Majoracie
(wiecej)
Teatr "STRASZYDEŁKA"
(wiecej)
Grupa taneczna ZUMBUlan
(wiecej)

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ I CAN BE A STAR 2018
 
Zapraszamy do zapoznania się z kolejnością występów na konkursie piosenki angielskiej.  ...więcej
 
Informujemy, że przedłużamy termin składania zgłoszeń na Konkurs Piosenki Angielskiej "I CAN BE A STAR 2018" do dnia 17.04.2018 r.
Międzynarodowy dzień teatru po Ulańsku
 
W sobotnie popołudnie 7 kwietnia odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury wydarzenie teatralne z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Święto teatru w Ulanie-Majoracie obchodziliśmy już po raz drugi. Jest to znakomita okazja do pierwszego kontaktu z widzami spektakli przygotowywanych przez Teatr Małe i Duże „STRASZYDEŁKA”. Zaprosiliśmy także młodych twórców teatru z Łukowa i Radzynia Podlaskiego.
Galeria


Galeria


  ...więcej
Natalia Dyjak i Patryk Łazuga z Teatru „STRASZYDEŁKA” w gronie stypendystów Marszałka Województwa Lubelskiego
 
Stypendia artystyczne mają długoletnią tradycję. W Teatrze im. Juliusza Osterwy odbyła się już 15 Gala Stypendystów. Natalia Dyjak i Patryk Łazuga z Teatru „STRASZYDEŁKA” znaleźli się w gronie tegorocznych stypendystów Marszałka Województwa Lubelskiego. O stypendia ubiegało się ponad 190 młodych twórców w dziedzinie muzyki, plastyki, literatury, fotografii i teatru. Komisja weryfikacyjna wyłoniła 142 stypendystów w tym 11 w dziedzinie teatru i recytacji. Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk w słowach skierowanych do stypendystów podkreślił wagę kultury, wagę twórczych pasji w życiu młodego pokolenia, które wzrastając w kręgu własnej kultury lepiej rozumie odrębność kulturową innych narodów. Podkreślił, że młodzi twórcy Lubelszczyzny są ambasadorami naszego województwa w kraju i poza jego granicami. Wyraził dla nich uznanie i zachęcił do dalszej pracy artystycznej, do realizacji twórczych pasji. Gratulujemy Natalii i Patrykowi dziękując za promocję naszej gminy i ulańskiej kultury na wojewódzkim forum.
Galeria


Galeria


Dziękujemy za przyznane nam nagrody, uznania za pracę na rzecz kultury.
 
Fot. M. Jurkowska
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
 
Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć życzenia zdrowych, pogodnych i radosnych chwil spędzonych w gronie najbliższych i przyjaciół, składają pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie
"Babski wieczór w Ulanie" 2018
 
Przeżyjmy to jeszcze raz... Zapraszamy do obejrzenia skrótu z przygotowań i samego wydarzenia "Babski wieczór w Ulanie", który odbył się 11 marca 2018 r. Wydarzenie zorganizowane w ramach jubileuszu 50-lecia Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie.
Link do materiału filmowego


Link do materiału filmowego


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU... po ulańsku
 
Sztuka aktorska jest może najpiękniejszą ze wszystkich sztuk.
Nie potrzebuje dłuta, pędzla instrumentu, pióra.
Jest najpiękniejsza! – istnieje sama w sobie.
Istnieje w człowieku, w długim tajemniczym milczeniu, w niezrozumiałym spojrzeniu,
w uśmiechu w kąciku ust, w samotności, w myśli…
W myśli, która przebiegając, wpada gdzieś do drugiego człowieka… i… zmienia świat.
Zamyka drzwi, wbija nóż w serce, powoduje, że człowiek przytula się do człowieka…
Sztuka aktorska jest łzą, która choć widoczna…
Gubi się gdzieś w ciemności niezauważona, zapomniana.
Wojciech Pszoniak   ...więcej
XIX Międzywojewódzki Konkurs recytatorski Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego
 
W sobotę 17 marca 2018 roku w Woli Osowińskiej odbył się XIX Międzywojewódzki Konkurs recytatorski Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego. To wydarzenie zgromadziło stu kilkudziesięciu recytatorów w różnym wieku od klasy, zerowej po dorosłych. Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie reprezentowała czterooosobowa grupa młodych mistrzów słowa. Natalia Dyjak odniosła bardzo znaczący sukces zajmując drugie miejsce w kategorii klas IV - VI. Konkurs za soją oryginalność został wyróżniony „LUDOWYM OSKAREM LUBELSZCZYZNY”. Jak co roku wydarzeniu towarzyszyły kiermasze sztuki ludowej i tradycyjnego jadła. Można było zakupić pisanki i palmy wielkanocne, obejrzeć wystawę poświęconą sylwetce ludowego poety z Motycza na Lubelszczyźnie Jana Pocka w setną rocznicę jego urodzin. To ważne wydarzenie swoją obecnością uświetnili : Marcin Czyżak z Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Lucjan Kotwica - Starosta Radzyński, Radosław Sałata - Wójt Gminy Borki i Tadeusz Sławecki Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Kolejna edycja Konkursu mogła się odbyć dzięki środkom finansowym Powiatu Radzyńskiego, zaangażowaniu członków Towarzystwa Regionalnego im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej, Dyrekcji i społeczności Zespołu Szkół Rolniczych, Zespołu Placówek Oświatowych oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Borkach z siedzibą w Woli Osowińskiej. Konkurs na stałe wpisał się na listę ważnych wydarzeń z obszaru kultury ludowej Lubelszczyzny. Dzięki niemu pielęgnowana jest spuścizna literacka pisarzy i poetów ludowych. Dzięki niemu młodzi poznają, zachowują oraz kultywują dziedzictwo niematerialnej kultury wiejskiej. To bardzo ważne dla zachowania narodowej tożsamości. Bardzo cieszy fakt uczestnictwa ulańskich recytatorów w tym dziele.
Sławomir Żyłka
Galeria


Galeria


IX Ogólnopolski Przegląd Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II
 
Teatr „STRASZYDEŁKA” wziął udział w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II, który odbył się w dniach 15 – 16 marca w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie. W przeglądzie wzięło udział 14 zespołów. Nasz Teatr pokazał 16 marca poetyckie widowisko oparte na tekstach Karola Wojtyły „Pieśń o słońcu niewyczerpanym”. Nie odnieśliśmy mierzalnego sukcesu jednak odnosi się wrażenie, że obcujemy z widowiskiem wartościowym a jednocześnie oszczędnym i skromnym w środkach wyrazu teatralnego oraz scenografii. Dziękujemy serdecznie, że mimo nawału szkolnych obowiązków nasi aktorzy znaleźli czas na pracę artystyczną. W spektaklu udział wzięli: Natalia Dyjak, Julia Sposób, Weronika Mazur, Patryk Łazuga i transferowany z Teatru Poezji Łukowskiego Ośrodka Kultury, Kacper Śiwiak.
Barbara Michalczuk i Sławomir Żyłka
Galeria


Galeria


Pokazano 1 - 10 z 543
Następne >>

<<   Grudzień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA