dzisiaj jest: 20 stycznia 2018. imieniny: Fabian, Sebastian
 
Gminny Ośrodek Kultury
21-307 Ulan-Majorat
tel. +48 (83) 351-80-67
gok@ulanmajorat.pl


Dziecięcy Zespół Taneczny "SKARB" działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie - Majoracie
(wiecej)
Teatr "STRASZYDEŁKA"
(wiecej)
Grupa taneczna ZUMBUlan
(wiecej)

Wywiad z Wójtem Gminy Ulan-Majorat - Jarosławem Koczkodajem i Dyrektorem Żłobka Gminnego "Maluszkowo" w Ulanie-Majoracie - Lidią Wierzchowską
 
  ...więcej
SPOTKANIE OPŁATKOWE
 
Już w najbliższą sobotę międzypokoleniowe Spotkanie Opłatkowe, na które zaprasza Wójt Gminy Ulan-Majorat i Ulańska Rada Seniorów.  ...więcej
XVIII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji, Prozy Bożonarodzeniowej i Religijnej w Woli Osowińskiej
 
„NA POCZĄTKU BYŁO SŁOWO…”

Już XVIII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji, Prozy Bożonarodzeniowej i Religijnej odbył się 16 stycznia w Woli Osowińskiej. Raduje nas fakt, że to wydarzenie odbyło się nie tylko z udziałem ale i z sukcesami recytatorów reprezentujących Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie. Rozpoczyna się kolejny rok słowa mówionego. Organizatorzy na dyplomach i podziękowaniach umieścili wymowny biblijny cytat „NA POCZĄTKU BYŁO SŁOWO…”. Kolejnym powodem do radości i dumy jest fakt, że „żywe słowo” jest nieustannie… i nieprzerwanie od 28 lat w kręgu zainteresowania dzieci, młodzieży, nauczycieli, rodziców, instruktorów. Słowo to znak, to symbol, to najpierwszy sposób naszej komunikacji. To pielęgnacja ojczystego języka stanowi o naszej odrębności kulturowej i narodowej. Przez poszukiwanie wartościowych i ciekawych tekstów, artystycznie je wypowiadając publicznie, kształtujemy, wobec słuchacza, swoje upodobania artystyczne i postawy społeczne. Jest to przygoda, która przekłada się na naszą codzienność… ćwiczymy swoje umysły, zdolność zapamiętywania… pokonujemy stres. Jest to co prawda niszowy obszar kultury… ale na szczęście nie zanikający.

W Woli Osowińskiej dobrze wypadliśmy jako grupa. Złożyły się na to indywidualne sukcesy: W najmłodszej kategorii wiekowej ( kl. 0 – 3 ) Maja Bielecka zdobyła III miejsce;

w kolejnej ( kl. 4 – 6 ) Natalia Dyjak zdobyła I miejsce,

Annę Lipińską i Aleksandrę Gajdę wyróżniono;

w kategorii gimnazjum Julia Sposób zdobyła III miejsce a Patryk Łazuga - wyróżnienie.

Gratulujemy tego sukcesu ! Życzymy Wam równie udanych innych konkursów recytatorskich przez cały 2018 rok.
Galeria


Galeria


BAL CHARYTATYWNY
 
Więcej informacji na załączonym plakacie.  ...więcej
Kolędowanie 2018 w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie
 
XI Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych pod patronatem Wójta Gminy Ulan-Majorat i IV Przegląd Przedszkolny odbył się 12 stycznia 2018 roku. Jak co roku pięknie wypadło kolędowanie przedszkolaków. Maluchy nie walczą o miejsca tylko uczą się scenicznych zachowań i pokonywania tremy. Jest to przygotowanie do konkursowych zmagań w latach następnych. Doceniamy zaangażowanie rodziców, dziadków i nauczycieli w podtrzymywanie tradycji kolędowania. Sięgnięto do kolęd z kanonu w tradycyjnych a także we współczesnych aranżacjach. Pojawiły się też piosenki świąteczne powstające współcześnie. Do konkursowych zmagań przystąpili soliści i zespoły a najlepsi zostali tradycyjnie uhonorowani statuetkami aniołów.
PROTOKÓŁ
z oceny uczestników XI GMINNEGO KONKURSU KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH POD pod patronatem Wójta Gminy Ulan-Majorat

Komisja:
1. Izabela Żukiewicz Główny Instruktor ds. Koordynacji Wydarzeń Terenowych w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, przewodnicząca Komisji;

2. Izabela Smogorzewska – pracownik Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Borkach;

3. Wojciech Gil - muzyk i instruktor kultury w Radzyńskim Ośrodku Kultury;

po wysłuchaniu 8 zespołów wokalnych ze szkół podstawowych, 18 solistów ze szkół podstawowych i 4 solistów z gimnazjum postanowiła przyznać:

w kategorii I-III soliści – szkoły podstawowe:
I miejsce – Maja Polkowska z ZS im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie
II miejsce – Piotr Mućka ze Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy
III miejsce – Przemysław Zienkiewicz z ZS im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie

w kategorii I-III zespoły wokalne – szkoły podstawowe:
I miejsce – Zespół „Wesołe nutki” ze Szkoły Podstawowej Domaszewnicy
II miejsce – Zespół „Małe Forte” ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewie
III miejsce – Zespół „Ćwierćnutki” z ZS im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie

w kategorii IV-VII soliści – szkoły podstawowe:
I miejsce – Karol Górski z ZS im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie
II miejsce – Natalia Bogusz ze Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy
II miejsce – Natalia Dyjak z ZS im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie
III miejsce – Ewelina Świeszkowska z ZS im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie
wyróżnienie – Paulina Cichosz ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewie

w kategorii IV-VII zespoły wokalne – szkoły podstawowe:
I miejsce –Zespół „Happy Kids” z ZS im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie
II miejsce – Zespół „Filipinki” ze Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy
III miejsce – Zespół „Forte” ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewie

w kategorii soliści - gimnazjum:
I miejsce – Izabela Beczek z ZS im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie
II miejsce – Oliwia Wierzchowska z ZS im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie
III miejsce – Martyna Wysokińska z ZS im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie

Dziękujemy i gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym a także artystycznym przewodnikom, którzy wprowadzają ich w zaczarowany świat tajemnicy Narodzenia Pańskiego przez sztukę wokalną.
Galeria


Galeria


WSPÓLNE KOLĘDOWANIE W DOMASZEWNICY
 
6 stycznia 2018 r. odbyło się wspólne śpiewanie kolęd w sołectwie Domaszewnica. Spotkanie rozpoczęła sołtys wsi Domaszewnica Pani Jadwiga Droś. Powitała zaproszonych gości: Wójta Gminy Ulan-Majorat Pana Jarosława Koczkodaja, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy Panią Teresę Wierzchowską, Dyrektora Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Ulanie-Majoracie Panią Bożenę Krawczyk, Przewodniczącego Ulańskiej Rady Seniorów Pana Stanisława Posiadałę, wszystkich przybyłych mieszkańców sołectwa Domaszewnica, Kolonia Domaszewnica i Kolonia Domaszewska oraz złożyła im serdeczne życzenia świąteczne. Następnie głos zabrał Pan Jarosław Koczkodaj, który podziękował za organizację spotkanie oraz również złożył wszystkim mieszkańcom życzenia świąteczno-noworoczne. Do Szopki Bożonarodzeniowej przybyli Trzej Królowie, którzy oddali pokłon Dzieciątku i złożyli dary – złoto, kadzidło i mirrę. Po podzieleniu się opłatkiem był czas na świąteczny poczęstunek. W dalszej części odbył się koncert kolęd w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy pod kierunkiem Pani Anny Domańskiej oraz wspólne śpiewanie kolęd z Zespołem „Melodia”, socholą dziecięco-młodzieżową oraz chórem parafialnym z Parafii św. Zofii z Zofiborze.
Galeria


Galeria


FERIE Z GMINNYM OŚRODKIEM KULTURY W ULANIE-MAJORACIE!
 
  ...więcej
Szyszkoludek
 
"Rękawiczką i chusteczką dwóch błocistów chodnik czyści. Obrzucają się szyszkami bardzo dzielni szyszkowiści."

Jednak szyszki moga służyć nie tylko do takich celów jak w wierszu Danuty Wawiłow. Na zajęciach plastycznych 4 stycznia dzieci robiły z szyszek i rolek papierowych śmieszne szyszkowe ludki. Do rolki po papierze przymocowujemy szyszkę, chwila obserwacji i dziecięca wyobraźnia wyczarowuje postać przez doklejenie łapek, oczu i ust. "Szyszkoludka" trzeba też przyozdobić farbami. I oto każda figurka jest jedyna i niepowtarzalna.
Galeria


Galeria


ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
 
  ...więcej
WESOŁYCH ŚWIĄT!!! Życzą dzieci uczestniczące na zajęcia rękodzieła artystycznego
 
Ostatnie, przed Świętami Bożego Narodzenia, zajęcia artystyczne upłynęły w przedświątecznym nastroju. Temat niby podobny jak przed tygodniem ale inne zadanie artystyczne… zdobienie styropianowych kul techniką „decoupage”. Metoda jest bardzo prosta. Najpierw malujemy styropianową kulę białą farbą emulsyjną. Następnie wybieramy papierowe serwetki z motywami bożonarodzeniowymi. Jeżeli są warstwowe, oddzielamy warstewkę z wzorem, który precyzyjnie wycinamy i naklejamy klejem do papieru ( może to być nawet mąka ziemniaczana dobrze wymieszana z wodą ). Można też, wodą za pomocą pędzelka, nawilżyć wzór wraz z tłem i dopiero nakleić go na styropianową kulę. Sucha, niepotrzebna część serwetki da się łatwo oddzielić paluszkami. Białe miejsca na bombce wokół wzorów, możemy pomalować farbami wodnymi. Po wyschnięciu utrwalamy nasze „cacko” specjalnym lakierem, który możemy śmiało zastąpić lakierem do włosów. Efekt artystyczny i satysfakcja, że coś się samemu stworzyło… to bardzo wiele.
„Wesołych Świąt!” dla Wszystkich od małych artystów… patrzmy i podziwiajmy. A może spróbujemy sami? Do Świąt jeszcze trochę czasu.
Galeria


Galeria


Pokazano 1 - 10 z 511
Następne >>

<<   Luty   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

MAPA SERWISU
STATYSTYKA