Jeżeli Andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole! Przypomnijmy sobie zabawy andrzejkowe z dzieciństwa.  Święto jest obchodzone w Polsce od kilku pokoleń i nie traci na popularności, choć jest nieco w cieniu nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Pokolenie naszych babć i dziadków nie świętowało tak jak my.  Mniej było śmiechu i radości w ich zabawie, a więcej skupienia, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice.

Andrzejkowa zabawa z Zespołem „SENIOR” odbyła się w sobotnie popołudnie 23 listopada 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury. Spotkanie otworzył Pan Wójt Jarosław Koczkodaj.

W imieniu Zespołu „SENIOR” i własnym serdecznie powitała gości Pani Magdalena Domańska – kierownik GOK. Zaproszenie „SENIORA” przyjęli księża z ulańskiej parafii,  Pan Starosta Powiatu Radzyńskiego – Szczepan Niebrzegowski, radny powiatowy Pan Grzegorz Kowalczyk, przedstawiciele lokalnych władz oraz instytucji, Pan Sekretarz Gminy Ulan – Majorat – Stanisław Durka, Pani Skarbnik Gminy Ulan – Majorat – Katarzyna Skowron, przedstawiciele gminnej oświaty, Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Ulanie – Majoracie Jolanta Palica, Ulańska Rada Seniorów, Pani Eulalia Mikołajuk Prezesa UFIS i sponsorzy: Pani Katarzyna Skowron, Pani Jolanta Palica, Pani Eulalia Mikołajuk, Pani Krystyna Izdebska, Pan Stanisław Kuśmierz, Pan Grzegorz Kuśmierz, Pan Krzysztof Szczygielski i Pan Grzegorz Kowalczyk.

Zespół SENIOR serdecznie dziękuje za współtworzenie programu artystycznego uroczystości zespołom śpiewaczym: „BRZOZOWIANKI”, „TRADYCJA”, „ŚWIDERZANKI”, „ŚWIERŻANKI”,  „JAGÓDKI”, „ZORZA”, „MELODIA”, „TĘCZA”, „ZŁOTA JESIEŃ”, „OLSZEWIANKI” , „ZŁOTY KŁOS”, „CZERWONE KORALE”.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom pierwszego spotkania  ANDRZEJKI Z „SENIOREM” za stworzenie miłej i niepowtarzalnej atmosfery. Był to udany debiut… więc zapraszamy na kolejne spotkanie w przyszłym roku.

GALERIA ZDJĘĆ