„Ten który zasadził drzewo nie żył na próżno”

W I Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim „Cztery pory roku” wzięli udział ulańscy recytatorzy

We wtorek 19 listopada 2019 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury odbył się I Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski „Cztery pory roku”. Organizatorem tej nowej inicjatywy było Nadleśnictwo Łuków a współorganizatorem Łukowski Ośrodek Kultury.
We wszystkich kategoriach łącznie przystąpiło 45 recytatorów ze szkół podstawowych, szkół średnich oraz placówek kultury powiatu łukowskiego i radzyńskiego.

Prezentacjom „żywego słowa” przysłuchiwała się komisja w składzie:
– Jolanta Gnas–Zienkiewicz – przewodnicząca;
– Katarzyna Skwarek – Nadleśnictwo Łuków;
– Alicja Dymitruk – Łukowski Ośrodek Kultury;

Wyróżnienie jurorskie w kategorii wiekowej klas II – III otrzymał:
– Przemysław Zienkiewicz z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie, instruktor Jolanta Kożuch.

Komisja postanowiła, że w kategorii szkoły średnie tytuły laureata oraz nagrody otrzymują:
Julia Sposób z Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie i Kacper Siwiak z Łukowskiego Ośrodka Kultury, instruktor Sławomir Żyłka.

Jury podkreśliło duże zainteresowanie poezją i prozą, której motywem jest „LAS”, sugerując jednocześnie większą dbałość o dobór tekstów do wieku i osobowości recytatorów. Komisja doceniła ciekawe próby kolażu i zachęca do ich kontynuacji w następnych edycjach. Dziękuje również instruktorom i nauczycielom za dotychczasowy wkład pracy, zachęcając do odważniejszych prób przekazu poezji i prozy poświęconej symbiozie natury i człowieka. Jurorki zwróciły się z prośbą do recytatorów i ich opiekunów artystycznych o wybór tekstów krótszych i bardziej wyrazistych lub ich własne opracowania. Temat konkursu został potraktowany szeroko, wieloznacznie, symbolicznie, z podkreśleniem siły i piękna leśnych ostępów w relacji z człowiekiem. Komisja wyraziła podziękowanie Organizatorom i Współorganizatorom za sprawne, ale nie pozbawione ciepła, przeprowadzenie tak dużego wydarzenia, które będzie kontynuowane w kolejnych latach.

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu recytatorskiego „Cztery pory roku”.

Darz Bór !!!