dzisiaj jest: 23 października 2018. imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
 
Tradycja
Melodia
Senior
Gminny Ośrodek Kultury
21-307 Ulan-Majorat
tel. +48 (83) 351-80-67
gok@ulanmajorat.pl
Zespoły Śpiewacze
Zespół Dziarskie Druhny działający przy OSP w Sobolach
Zespół "Dziarskie Druhny"
 Zespół „Dziarskie Druhny” powstał w 2006 r. przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobolach. Jak sama nazwa wskazuje zespół uświetnia uroczystości strażackie, a także wszystkie inne na których występują zespoły ludowe. W 2010 roku jako chór uczestniczyliśmy we mszy św. w Częstochowie na „Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasną Górę”. Jesteśmy zapraszani przez władze gminy i powiatu na uroczystości dożynkowe lub inne np. otwarcie obiektu, święta gminne. Ponieważ na terenie Soból jest od lat duża uprawa ziemniaków, zespół organizuje co roku swoją imprezę zwaną „Pyza po Sobolsku”. Zaprasza na nią również inne zespoły, z którymi współpracuje. W roku 2013 potwierdziliśmy udział w Ogólnopolskim Zjeździe Orkiestr i Zespołów w Licheniu, jak również w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Strażackiej w Siemiatyczach. Zespół reprezentuje gminę i parafię Ulan wyjeżdżając na zjazdy i konkursy, w których mamy różne osiągnięcia. Bieżącym osiągnięciem, z 24 marca 2013 r. jest zdobycie I miejsca za potrawę wielkanocną (był to biały barszcz) na Spotkaniu z Pieśnią i Tradycją Wielkopostną w Borkach. W 2012 r. zajęliśmy I miejsce za potrawę z ziemniaków na spotkaniu „Dokopiny” również w Borkach.
Jesteśmy otwarci na przyjęcie nowych członków do zespołu ponieważ najczęściej z powodu zdrowia, nie wszyscy mogą brać udział w spotkaniach, a jak jest więcej osób to jest lepsza działalność np. jest komu zastąpić kogoś innego i większe są też możliwości w wykonywaniu śpiewu i innych czynności. Także zapraszamy do naszego zespołu wszystkich chętnych.      

Chór "Cantata"
Chór "Cantata"


Kierownikiem artystycznym Chóru „Cantata” jest pani  Halina Kałuska.  W jego skład wchodzą w większości  emerytowani nauczyciele. W obecnym składzie i pod nową nazwą  „Cantata” działa od niedawna, ale już wpisuje się w nurt gminnych wydarzeń kulturalnych. Przy współpracy z Gminnym  Ośrodkiem Kultury w Ulanie-Majoracie Chór  Cantata; zorganizował między innymi spotkanie z Okazji Dnia Matki, która akompaniuje zespołowi na skrzypcach. Zespół działalność prowadzi bardzo aktywnie. Jesteśmy zapraszani na uroczystości w szkole. Byliśmy na 7 jesiennym przeglądzie twórczości artystycznej Seniorów w Dęblinie. 

<<   Październik   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA