dzisiaj jest: 23 października 2018. imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
 
Gminny Ośrodek Kultury
21-307 Ulan-Majorat
tel. +48 (83) 351-80-67
gok@ulanmajorat.pl
Projekt "Bajka wędruje przez gminę"
 
MEDIA O PROJEKCIE


Dziennik Wschodni
Opinie.News
Radzyń info
Ile dzisiaj
Radzyń Info
Radzyń Info
Ile dzisiaj
Dziennik Wschodni
Opinie News
Radzyń Info
Wspólnota
Słowo Podlasia
Radzyń INFO
Radzyń Info
OPINIE.news
Dziennik Wschodni
Słowo Podlasia
Dziennik Wschodni


STRONA STOWARZYSZENIA UFIS
 
PROMOCJA KSIĄŻKI I PODSUMOWANIE PROJEKTUDnia 4 grudnia 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie miała miejsce promocja książki Katarzyny Pszczółkowskiej „Magiczna Biedronka”. Książka ta jest owocem blisko pół rocznej pracy mieszkańców Gminy Ulan-Majorat. Projekt „Bajka wędruje przez gminę” miał na celu oprócz integracji mieszkańców gminy, przybliżyć zapomniane dziś wartości – bezinteresowną pomoc, spełnianie dobrych uczynków, przyjaźń. Na podstawie tekstu bajki stworzony został scenariusz, który trafił do rąk dorosłych. To mieszkańcy sołectw, rodzice i nauczyciele, wystawili w swoich szkołach przedstawienie , które skierowane było do najmłodszych. Przedstawienia były wyjątkowe i oryginalne. Wśród aktorów, w jedną z głównych ról, wcielił się Pan Jarosław Koczkodaj, Wójt Gminy Ulan Majorat, oraz Pan Szczepan Niebrzegowski, Radny Powiatu Radzyńskiego Podczas promocji książki publiczność mogła obejrzeć przedstawianie wykonane przez grupę teatralną z Zespołu Szkół w Ulanie-Majoracie. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy specjalnie na potrzeby projektu stworzyli piosenkę. Autorami utworu są Pani Ewa Krupa i Pan Robert Marcinek. Również Pani Monika Misiak zaśpiewała piosenkę o biedronce w Szkole w Domaszewnicy. Laureatem konkursu na okładkę książki została Monika Dąbrowską, uczennica kl. III „c” Gimnazjum w Ulanie-Majoracie. Wyróżnienia otrzymały: Magda Ostrzyżek, kl. I „b” i Aleksandra Kowalska kl. I „c.” Na wieczorze promocyjnym można było obejrzeć wystawę prac konkursowych na ilustrację do książki, dla gości był słodki poczęstunek, można było porozmawiać przy kawie. Autorka Katarzyna Pszczółkowska, chętnie składała autografy. Po kilka egzemplarzy otrzymała każda ze szkolnych bibliotek.
Galeria


 
Zapraszamy na promocję książki "Magiczna Biedronka" autorstwa Katarzyny Pszczółkowskiej oraz podsumowanie projektu "Bajka wędruje przez gminę".

 
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO NA RYSUNKI DO KSIĄŻKI I PROJEKT OKŁADKI (w ramach projektu „Bajka wędruje przez gminę”. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Akcja Działa. Projekt współfinansuje Wójt Gminy Ulan – Majorat oraz Ulańskie Forum Inicjatyw Społecznych.)


Protokół Konkursowy
„Zilustrujmy wspólnie bajkę”


Dnia 8 października 2016 roku, Komisja w składzie:
Zuzanna Guty – przewodnicząca
Katarzyna Pszczółkowska – protokolant
Sławomir Żyłka – członek,
rozstrzygnęła gminny konkurs „Zilustrujmy wspólnie bajkę”.

Do Komisji Konkursowej wpłynęło 161 prac. Komisja po wnikliwej ocenie postanowiła przyznać wyróżnienia:
Szkoła Filialna w Paskudach:
· Gabriela Wierzchowska
· Anna Paskudzka
· Gabriela Wierzchowska
Szkoła Filialna w Sętkach:
· Weronika Cichosz
· Oliwia Jurkowska
Szkoła Podstawowa w Sobolach
· Anna Piekarska
· Katarzyna Fijałek
Szkoła Podstawowa w Zakrzewie
· Dominika Domańska
· Kamila Cizio
Szkoła Podstawowa w Kępkach
· Emilia Rozwadowska
· Weronika Szczygielska
· Natalia Wysokińska
· Julia Rozwadowska
Szkoła Podstawowa w UIanie-Majoracie
· Ola Karpińska
· Magda Grochowska
· Katarzyna Kuśmierz
· Wiktoria Gładysz
· Kuba Jeż
Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy
· Konrad Świderski
· Marta Pioruńska
· Olga Szymanek
· Oliwia Górka
· Jakub Jóźwiak
· Szymon Zdańkowski
· Mikołaj Lemiech
· Anna Chaber
· Damian Chaber
· Julia Żądełek
· Aleksandra Witek
· Nina Pietrzala

Komisja Konkursowa podczas oceny prac kierowała się poziomem artystycznym, samodzielnością wykonania prac, zgodnością z tematem oraz możliwością obróbki graficznej. Wśród wyróżnionych prac, część zostanie umieszczona w książce (około 20 prac).


Protokół Konkursowy
„Projekt okładki książki dla dzieci”


Dnia 8 października 2016 roku, Komisja w składzie:
Zuzanna Guty – przewodnicząca
Katarzyna Pszczółkowska – protokolant
Sławomir Żyłka – członek,
rozstrzygnęła gminny konkurs „Projekt okładki książki dla dzieci”.

Do Komisji Konkursowej wpłynęło 9 prac. Komisja po wnikliwej ocenie postanowiła przyznać:
· Magda Ostrzyżek kl. IB - wyróżnienie
· Aleksandra Kowalska kl.I C - wyróżnienie
· Monika Dąbrowska kl. III C - laureat

Komisja Konkursowa podczas oceny prac kierowała się poziomem artystycznym, samodzielnością wykonania prac, zgodnością z tematem oraz możliwością obróbki graficznej.


ZAPRASZAMY POWYŻSZE OSOBY 4 GRUDNIA DO GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ULANIE-MAJORACIE NA UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD.

 

Jak bajka obiega gminę?

Między 26 września, a 4 października wszystkie szkoły z terenu gminy Ulan-Majorat wystawiły bajkę pod tytułem „Magiczna Biedronka” w ramach projektu „Bajka wędruje przez gminę” Ulańskiego Forum Inicjatyw Społecznych. Projekt, częściowo już zrealizowany, zakładał między innymi wystawienie przez osoby dorosłe bajki, jako przedstawienia scenicznego dla dzieci. Po obejrzeniu przedstawienia, dzieci rozpoczęły prace plastyczne, które wyłonione w ramach konkursu, już wkrótce trafią do książki „Magiczna Biedronka” autorstwa Katarzyny Pszczółkowskiej, członkini UFIS i koordynatora projektu „Bajka wędruje przez gminę”.

Wśród 7 szkół żadna bajka nie została zagrana tak samo. Każde przedstawienie wyróżniało się czymś, co na długo zostawało w pamięci widzów. Aktorzy, i wszyscy współpracujący w szkołach, podczas przygotowania przedstawień dali z siebie wszystko. W jednym z przedstawień pojawiły się żywe zwierzęta i rośliny. W innym – złoty, magiczny pył i własne piosenki. Jeszcze inne przedstawienie było owocem wspólnej pracy dzieci i dorosłych. Nie sposób tu nie wspomnieć o tym, że każde było intrygujące i przejmujące. Kolorowe kostiumy, bogato zdobiona scena, muzyka – wszystko to zachwycało przybyłych rodziców, dzieci i mieszkańców danych miejscowości. Aktorzy i współtwórcy bajkowych dzieł, mimo 7 różnych wersji sztuki, mówią jednym głosem: Zintegrowaliśmy się. To była frajda. To wszystko było jak zabawa, najlepsze na stres w pracy. Chcemy grać dalej. Chcemy działać razem.

Wśród aktorów scenicznych, w jedną z ról głównych, wcielił się wójt gminy Ulan-Majorat, pan Jarosław Koczkodaj. Występował on w Szkole Filialnej w Sętkach, w miejscowości z której pochodzi. Udział w przedstawieniach wzięli nie tylko rodzice, ale również i nauczyciele. Dzieci z zapartym tchem oglądały widowisko, by wkrótce zacząć twórczą pracę nad pracami plastycznymi.

Teraz wszystko w rękach dzieci. Rysunki wpływają do komisji konkursowej, która w połowie października wyłoni zwycięzców. Po obróbce graficznej i składzie bajki, nastąpi długo wyczekiwany moment – podsumowanie projektu i promocja książki. Wtedy również zostaną wręczone nagrody laureatom konkursów plastycznych. Nie sposób nie wspomnieć, że przed mikołajkowa niedziela obfitować będzie również w możliwość ponownego obejrzenia przedstawienia „Magiczna Biedronka”, które wystawi, wyłoniona losowo, jedna ze szkół. Promocja książki odbędzie się 4 grudnia, w niedzielę, w godzinach wczesnopopołudniowych. Oprócz kawy i ciasta, ponownej uczty scenicznej, dla gości będzie czekał darmowy egzemplarz bajki. A gdyby jej zabrakło – bajka trafić ma również do szkół i bibliotek.

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Akcja Działa. Projekt współfinansuje Wójt Gminy Ulan – Majorat, powiat radzyński oraz Ulańskie Forum Inicjatyw Społecznych.
Galeria zdjęć:

Przedstawienie w Domaszewnicy
Przedstawienie w Kępkach
Przedstawienie w Sobolach
Przedstawienie w Zakrzewie
Przedstawienie w Ulanie
Przedstawienie w Paskudach
Przedstawienie w Sętkach


Fragmenty przedstawień:

 
Bajka wędruje przez gminę! Mieszkańcy gminy Ulan-Majorat mogą cofnąć się do czasów dzieciństwa i podarować dzieciom coś bezcennego – swój czas. Zachęcamy rodziców, nauczycieli i każdą chętną osobę do wystawienia w szkołach i świetlicach przedstawienia pod tytułem „Magiczna Biedronka”. Dzieci szkolne natomiast do twórczej pracy nad barwnymi rysunkami na temat obejrzanego spektaklu. Finałem wspólnej pracy będzie wydanie książki –- bajki, która naprawdę będzie krążyć po gminie. Bajki, którą przedstawiali dorośli dzieciom. Bajki zilustrowanej przez dzieci, do której okładkę stworzyła nasza młodzież.

 

Cel projektu:

 Integracja poszczególnych sołectw. Współpraca niezależnie od wieku. Dzielenie się swoimi umiejętnościami. Nauka od siebie nawzajem. Wymiana i integracja międzypokoleniowa. Wspólne spędzenie czasu.

 

O czym jest projekt?

  Na podstawie bajki dla dzieci, stworzony został scenariusz pod tym samym tytułem. Scenariusz sceniczny skierowany zostanie do dorosłych – nauczycieli, rodziców, chętnych mieszkańców danych sołectw. Ich zadaniem będzie nie tylko przygotowanie sztuki, lecz również kostiumów, sceny, muzyki – dowolna interpretacja. Swój spektakl dorośli pokażą uczniom pobliskich szkół, dzieciom oraz społeczności sołeckiej. To na podstawie pracy dorosłych, dzieci wykonają prace plastyczne. Dzieci dostaną również spis tematów z fabuły książki, na których opierać będą mogły swoje rysunki. W tym samym czasie, do młodzieży gimnazjalnej zostanie skierowana skrócona wersja bajki. To w ręce młodzieży zostanie ofiarowana ważna część działania – projekt okładki bajki.

 W ramach konkursu zostanie wyłonionych około 20 rysunków i 3 projekty okładki. Wtedy też nastąpi punkt kulminacyjny projektu – wydanie bajki.

  Bajka trafi do rąk dzieci, rodziców, opiekunów, nauczycieli 4 grudnia 2016 roku. Wtedy odbędzie się spotkanie autorskie w Gminnym Ośrodku Kultury podczas promocji, na którą zostaną zaproszeni goście oraz wszyscy mieszkańcy gminy. Laureaci konkursu otrzymają nagrody i dyplomy. Na każdego będzie czekał bezpłatny egzemplarz, lecz gdyby ich zabrakło – bajka będzie krążyć po gminie. W jaki sposób? Albo podczas czytania w szkołach. Bądź podczas sąsiedzkiej kawy, gdy dzieci zaczną się nudzić, a wolne kartki w książce, pozwolą im dorysowywać kolejne rysunki, wciąż tworzyć i kreować bajkowy świat...

  Materialnym rezultatem projektu będzie wydanie bajki, około 300-500 sztuk i rozprowadzenie jej po gminie. Będzie ona dostępna w domach, szkołach i bibliotekach. Dzieci będą mogły rysować w niej swoje rysunki (zostaną puste kartki w książce), rodzice zaś czytać ją swoim pociechom, wracając wspomnieniami do przedstawienia, które sami wykonali.

__________________________________________________________
TERMINARZ

 15.08 – 31.08 – przygotowanie scenariusza scenicznego, regulaminu konkursu plastycznego

 Koniec sierpnia – przekazanie scenariusza scenicznego oraz regulaminu konkursu plastycznego do szkół,

1.09 – 30.09 – wystawianie przedstawienia dla dzieci, dzieci rozpoczynają pracę nad rysunkami konkursowymi, młodzież nad projektem okładki 

7.10 – ostatni dzień składania prac konkursowych, prace ze szkół, domów, świetlic trafiają do GOK 

Połowa października – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na projekt okładki i na rysunki, które będą zamieszczone w książce 

13.10 – 14.10 – materiały trafiają do obróbki graficznej 

15.10 – 01.12 – prace wydawnicze 

04.12 –  wręczenie nagród za konkurs plastyczny na projekt okładki i na rysunki, które są zamieszczone w książce, promocja książki 

05.12 – 15.12 – rozesłanie książek do szkół, bibliotek, rozliczenie projektu
__________________________________________________________

Pliki do pobrania:
  terminarz.pdf
  scenariusz sceniczny.pdf
  streszczenie bajki.pdf
  Regulamin ogolny.pdf
  Regulamin konkursu rysunki.pdf
  Regulamin konkursu okladka .pdf
  logo.jpg
 

<<   Październik   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA