Gminne święto poezji ks. Jana Twardowskiego w naszej gminie ma już 21 lat. Tegoroczna edycja odbyła się 28 listopada. Celem Konkursu jest niezmiennie popularyzacja twórczości ks. Jana Twardowskiego (1915 – 2006 ).  To piękne, że mądrość i dobro jego poezji pomaga kolejnym pokoleniom rozstrzygać problemy… codzienności.

Jest to poezja mówiąca o sprawach najbliższych, często drobnych, ale niezwykle ważnych dla naszego człowieczeństwa. Dlatego nie  burzy a buduje… Przynosi  refleksję i nadzieję. Pozwala przyglądać się naturze z perspektywy „Jana od biedronki”. Wtedy dobitniej dociera do nas prawda o tym, ziemia nie jest darem tylko dla nas a przede wszystkim dziedzictwem dla przyszłych pokoleń.

Niezaprzeczalne wartości utworów poety i tym razem były lekcją literatury, lekcją życia i recytatorskim repetytorium  z odwiecznie ważnych tematów… „SZMARAGDOWY PASIKONIK” to szansa dla jego laureatów do uczestnictwa w Wojewódzkim Konkursie „UŚMIECH PANA BOGA”, który odbędzie się 3 grudnia w Łukowskim Ośrodku Kultury.

Po wysłuchaniu 42  recytatorów ze szkół podstawowych komisja konkursowa – Joanna Matuszewska, Jolanta Palica i Sławomir Żyłka – postanowiła,  że w konkursie wojewódzkim „UŚMIECH PANA BOGA” Gminę Ulan-Majorat będą reprezentowali recytatorzy:

 1. Mikołaj Botwina – kl. I – Szkoła Podstawowa w Ulanie-Majoracie;
 2. Maciej Izdebski – kl. I – Szkoła Podstawowa w Ulanie-Majoracie;
 3. Michał Polkowski kl. I – Szkoła Podstawowa w Ulanie-Majoracie;
 4. Barbara Lipińska – kl. II – Szkoła Podstawowa w Ulanie-Majoracie;
 5. Aleksander Piasko – kl. II – Szkoła Podstawowa w Ulanie-Majoracie;
 6. Maja Polkowska – kl. III – Szkoła Podstawowa w Ulanie-Majoracie;
 7. Zuzanna Botwina – kl. V – Szkoła Podstawowa w Ulanie-Majoracie;
 8. Wiktoria Kusek – kl. VII – Szkoła Podstawowa w Kępkach.

Ponadto komisja wyróżnia:

 1. Aleksandrę Czarnocką z kl. I Szkoły Filialnej w Paskudach;
 2. Kamilę Miłosz z kl. II Szkoły Podstawowej w Ulanie-Majoracie;
 3. Gabrielę Łazugę z kl. V Szkoły Podstawowej w Ulanie-Majoracie.

Uczestnicy otrzymali dyplomy, opiekunowie pamiątkowe podziękowania. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom artystycznym, wyróżnionym życzymy przybliżenia się do recytatorskiego kunsztu a nominowanym wojewódzkich sukcesów.

GALERIA ZDJĘĆ