Mamy kolejną dobrą wiadomość 😊 Całkiem niedawno pisaliśmy o sukcesie reprezentującej GOK w Ulanie-Majoracie Oliwii Wierzchowskiej, na Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Kocku, gdzie zdobyła GRAND PRIX. Dziś donosimy, że

Oliwia została ponownie wyróżniona na ogólnopolskim „DEBIUCIE”, a także otwartym Przeglądzie Twórczości Artystycznej KULTUROMANIAK !!!

Ogólnopolski Konkurs Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „Debiut” to już marka sama w sobie. Od dziewięciu lat przyciąga młodych wokalistów z całej Polski. Nie inaczej było i w tym roku – mimo trudnej sytuacji w kraju, Organizatorzy (Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach) postanowili przeprowadzić przegląd w takiej formule, jak zawsze – oczywiście przy zachowaniu pełnych środków ostrożności.

Do Siedlec zjechali w piątek, 23 października uczestnicy z Gdyni, Krakowa, Suwałk, Kielc, Warszawy, Lublina i z wielu mniejszych miast i miejscowości. Do konkursu zakwalifikowało się 99 osób w czterech kategoriach wiekowych, a w jury zasiedli: Magdalena Ptaszyńska, Kuba Jurzyk i Christian Broniarz – uznani w Polsce wokaliści i muzycy. Docenili oni umiejętności wokalne i występ młodej ulanianki, wyróżniając ją w kategorii Szkoły Średnie. Sukces cieszy tym bardziej, że poziom konkursu był bardzo wysoki, a konkurencja ogromna.

Finał XIV Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej KULTUROMANIAK odbył się natomiast w formule on-line 25 października. Oliwka zdobyła wyróżnienie w kategorii ŚPIEW – Szkoły Średnie i Dorośli, w podkategorii: PIOSENKA CHARAKTERYSTYCZNA/AKTORSKA.

Przypomnijmy – Oliwia ma 18 lat. Od 15 lat mieszka w Ulanie, od dwóch uczy się w Liceum Plastycznym w Lublinie. Śpiewać zaczęła w gimnazjum, ale swój głos szlifuje odkąd zaczęła uczyć się w szkole średniej (pracuje pod okiem trenera wokalnego, Martyny Sabak z Lublina). Śpiew i zajęcia wokalne są dla niej odskocznią od codziennej rutyny i zajęć artystycznych w szkole.

Gratulujemy Oliwii – nie tyko kolejnego sukcesu, ale również konsekwencji w realizowaniu pasji mimo trudności, jakie obecnie dotykają nas wszystkich. Bez życia kulturalnego świat byłby zwyczajnie światem gorszej kategorii… Trzymamy kciuki za dalsze działania i osiągnięcia!