Konkursy tw├│rczo┼Ťci Marianny Bocian by┼éy przypisane do majowej daty.
Maj tego roku, mimo piękna w naturze, wiele zmienił w naszym życiu społecznym i kulturalnym.
Cykliczne wydarzenia z wiadomych wzgl─Öd├│w zosta┼éy odwo┼éane, zawieszone lub przesuni─Öte w czasie. Organizatorzy XV spotkania z tw├│rczo┼Ťci─ů, pochodz─ůcej z Be┼écz─ůca, Marianny Bocian nie poddali si─Ö pandemicznej presji.
Wydarzenie odby┼éo si─Ö 26 wrze┼Ťnia w Zespole Szk├│┼é w Czemiernikach kierowanym przez Ireneusza Kaczorka, kt├│ry obok Czemiernickiego Towarzystwa Regionalnego i jego prezesa Tadeusza S┼éaweckiego od pi─Ötnastu lat jest organizatorem wydarzenia. Wszystko odby┼éo si─Ö w zasadzie tak jak w ubieg┼éych latach. Ta sama go┼Ťcinno┼Ť─ç i serdeczno┼Ť─ç a jedynie uczestnik├│w mniej- aby zachowa─ç wymogi dystansu spo┼éecznego.
W tym roku w trzech kategoriach wiekowych wyst─ůpi┼éo osiemnastu recytator├│w.
Gminny O┼Ťrodek Kultury w Ulanie-Majoracie by┼é reprezentowany w ka┼╝dej kategorii.
Micha┼é Polkowski, Maja Polkowska i Natalia Polkowska przygotowali ciekawe prezentacje trudnej, bo m├│wi─ůcej o trudnych sprawach, poezji Marianny Bocian. W komisji artystycznej zasiada┼éy dwie jurorki ÔÇô Pani Anna Kistelska z Wojew├│dzkiego O┼Ťrodka Kultury w Lublinie i Pani Ewa Hadrian z Wojew├│dzkiej Biblioteki Publicznej im. H. ┼üopaci┼äskiego.
Przyznały trzecie miejsce Michałowi Polkowskiemu z klasy II a Natalii Polkowskiej z klasy VIII, miejsce drugie.
Gratulujemy naszym recytatorom i dziękujemy za to, że w tak trudnej sytuacji społecznej znaleźli czas i chęci aby celebrować SŁOWO.
Dzi─Ökujemy organizatorom za to, ┼╝e wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkamiÔÇŽ to niew─ůtpliwie zach─Öci do udzia┼éu w przysz┼éorocznej edycji.
Życzmy sobie aby pandemiczne utrudnienia pozostały tylko przykrym wspomnieniem.

GALERIA ZDJ─ś─ć