Z piątku na sobotę – 8 i 9 listopada 2019 roku trwała w Łukowskim Ośrodku Kultury III Moc Kultury. Teatr „STRASZYDEŁKA” z Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie zaprezentował się łukowskiej publiczności ze spektaklem „Wielotwarze”.

Nowe okoliczności i przestrzeń sceniczna przyniosły nam nowe doświadczenia…  Na białych ścianach  Galerii „PROwizorium” zagrały także cienie aktorów potęgując ekspresję. Publiczność i tym razem nie zawiodła… i nie zawiodła się. Spektakl „Wielotwarze” był grany w warunkach kameralnych ale niewielką przestrzeń wypełnili życzliwi i otwarci widzowie.

Łukowska Moc Teatralna przerodziła się w noc… bo ostatni spektakl zakończył się nad ranem. W łukowskim maratonie teatralnym pojawiły się inne monodramy i spektakle wieloobsadowe.

Teatr TŁOK z Łukowskiego Ośrodka Kultury przedstawił „Kaprysy Łazarza”; Aleksandra Dudyk z Teatru Małych form „SYLABA” z Białej Podlaskiej wystąpiła z monodramem „Wędrowanie”; „TEATR SŁOWA” z bialskiego BCK zaprezentował barwny, wieloobsadowy spektakl „Igraszki z diabłem”

W diabelskim klimacie widzowie pozostali na dłużej oglądając monodram zatytułowany „Diabeł” w wykonaniu Kacpra Siwiaka z „Teatru Poezji ŁOK”; Emilia Orzeł (także z „Teatru Poezji ŁOK”) przedstawiła monodram „Dziewczynka w kółeczku”. Prezentacje teatralne zakończyły się spektaklem improwizowanym „Moc wolności, czyli piątek, piąteczek, piątunio” Teatru MMSimpro z Rudy-Huty.