Ulańskie recytatorki, które reprezentowały Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie na 24 Jesiennym Konkursie Recytatorskim zostały nagrodzone i wyróżnione 👏🏆🏅

Jury w składzie:

Anna Krawczyk – Kierownik Pracowni Słowa – Studium Kultury w Centrum Kultury

w Lublinie

Dominika Jarosz – logopeda, animator kultury, instruktor sztuki żywego słowa

Anna Kistelska – główny instruktor ds. literatury i recytacji w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie

po wysłuchało 125 prezentacji multimedialnych ( szkoły podstawowe – 90; szkoły średnie – 27; dorośli – 8 recytatorów ) przyznało nagrody i wyróżnienia.

Jury dziękuje młodym i dojrzałym recytatorom za liczny udział w przeglądzie prezentacji multimedialnych 24. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Egzamin z życia”

Żywe zainteresowanie udziałem świadczy o stałej potrzebie aktywności w życiu społecznym i kulturalnym naszego województwa.

Jury podkreśla wyjątkowość tegorocznego konkursu, którego zasady podyktowały ograniczenia wynikające z pandemii. Okoliczności uniemożliwiły nam wszystkim bezpośredni kontakt, tak istotny w przekazywaniu emocji i budowaniu relacji recytator – widz. To w niektórych przypadkach rodziło pokusę, by posiłkować się tekstami znajdującymi się za kamerą. Jest to praktyka nieuczciwa, niszcząca zaufanie i wiarę w autentyczność przekazu. Na szczęście były to sytuacje wyjątkowe. Większość z Was włożyła dużo pracy w przygotowanie swoich prezentacji, co zaowocowało licznymi nagrodami i wyróżnieniami.

W kategorii szkół średnich III nagroda przypadła NATALII DYJAK a wyróżnienie JULII SPOSÓB🙂

W konkursie udział wzięli także: Michał Polkowski, Barbara Lipińska, Przemysław Zienkiewicz Maja, Polkowska, Dawid Domański, Natalia Polkowska i Anna Lipińska.

Gratulujemy wszystkim recytatorom chociaż tylko Natalii i Julii udało się zdobyć tytuły laureatek.

W czasie pandemii wszystko jest trudniejsze w realizacji. Podejmujcie jednak działania mające na celu popularyzację pięknego języka polskiego.

Możecie zawsze liczyć na pomoc pracowników Gminnego Ośrodka Kultury🙂