W Domu Kultury – Pomniku Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej odbył się 23 listopada VII Wojewódzki Przegląd Recytatorski Poezji i Prozy Patriotycznej im. gen. Franciszka Kleeberga. Stwarza on możliwość wyartykułowania przez dzieci i młodzież swojego patriotyzmu tekstami prozatorskimi i poezją.

O popularności i randze tego wydarzenia, organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Adamowie, świadczy rosnąca z roku na rok liczba uczestników, których w tym roku było ponad siedemdziesięciu. Reprezentowali oni szkoły i placówki kultury z Janowa Podlaskiego, Dęblina, Łukowa, Woli Osowińskiej, Ulana-Majoratu.

Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie reprezentowały dwie recytatorki. W kategorii klas VII – VIII druga nagroda przypadła Natalii Dyjak. W kategorii szkół średnich bardzo wyraziście zaprezentowała swój tekst Julia Sposób zdobywając trzecie miejsce.

Gratulujemy Wam kolejnego sukcesu i wyrazistej artykulacji patriotycznych przesłań.🙂