Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie 10 stycznia rozbrzmiewał dźwiękami kolęd i pastorałek. Wydarzenia rozpoczęło się VI Przedszkolnym Przeglądem Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych, które otworzył Pan Jarosław Koczkodaj Wójt Gminy Ulan-Majorat. Występy w świątecznym klimacie poprowadziła Pani Magdalena Domańska – Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury.

Ponad stu młodych wykonawców z Gminy Ulan-Majorat wzięło udział w XIII Gminnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych pod patronatem Wójta Gminy Ulan-Majorat. Tegoroczna edycja wyróżniła się tym, że obok tradycyjnych i miłych uchu bożonarodzeniowych utworów pojawiły się ciekawe aranżacje i zupełnie nowe propozycje repertuarowe. Przez te wszystkie lata niezmiennie głównym założeniem organizatorów jest integracja dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli z gminnych placówek oświatowych. Równie ważnym celem tego przedsięwzięcia jest kultywowanie i przekazywanie młodemu pokoleniu bożonarodzeniowych tradycji, krzewienie i kształcenie kultury śpiewaczej. Młodych wykonawców oceniało jury w składzie: Izabela Smogorzewska, Jolanta Palica  i Wojciech Gil. Poziom wokalny tej edycji był wysoki i bardzo wyrównany.

Komisja artystyczna postanowiła przyznać miejsca i wyróżnienia:

w kategorii soliści klas I-III

II miejsce – Lenie Wysokińskiej ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewie

III miejsce – Mai Polkowskiej z ZS im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie

III miejsce – Aleksandrowi Ściochowi ze Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy

Wyróżnienie – Natalii Mazurek z ZS im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie

Oliwii Nowak z ZS im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie

w kategorii soliści klas IV-VI

I miejsce – Aleksandrze Maliszewskiej z ZS im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie

II miejsce – Mikołajowi Lemiechowi ze Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy

III miejsce – Paulinie Cichosz ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewie

Wyróżnienie –  Zuzannie Książek  ze Szkoły Podstawowej w Sobolach

w kategorii soliści klas VII – VIII

I miejsce – Natalii Dyjak z ZS im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie

II miejsce – Karolowi Górskiemu z ZS im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie

III miejsce – Natalii Bogusz ze Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy

Wyróżnienie – Aleksandrze Wysokińskiej ze Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego  Popiełuszki w Kępkach

w kategorii zespoły wokalne I – IV

I miejsce – Zespołowi „Ćwierćnutki” z ZS im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie

II miejsce – Zespołowi „Tęczowe nutki” ze Szkoły Filialnej w Paskudach

III miejsce – Zespołowi „Aniołki” ze Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy

w kategorii zespoły wokalne  V -VIII

I miejsce – Zespołowi „Happy Kids” z ZS im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie

II miejsce – Zespołowi „Trzy nutki” ze Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Kępkach

III miejsce – Zespołowi „Filipinki” ze Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy

Wiele z prezentowanych przez Was kolęd i pastorałek należy do kanonu naszych narodowych tradycji ukazującego to, co w nich najpiękniejsze. Gratulujemy i dziękujemy za świąteczne wzruszenia. Niech statuetki aniołów zdobyte w Konkursie przynoszą Wam radość i satysfakcję.