17 pa藕dziernika 2022 r. w Sali Bia艂ej Miejskiego O艣rodka Kultury w Siedlcach odby艂y si臋 przes艂uchania XX Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Karola Wojty艂y 鈥 S艂owo 鈥 dar i tajemnica鈥.

Konkurs odbywa艂 si臋 w ramach obchod贸w XXII Dnia Papieskiego pod has艂em 鈥濨lask prawdy鈥 w ramach Dni Kultury Chrze艣cija艅skiej. Wydarzenie obj臋li patronatem: JE ks. bp Kazimierz Gurda, Biskup Siedlecki oraz Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik.

Komisja konkursowa w sk艂adzie:

• Sylwia Flis 鈥 aktorka, Katarzyna Szczepaniak 鈥 polonistka, logopeda, instruktor teatralny,
  • Ks. Dr Jaros艂aw Oponowicz 鈥 proboszcz parafii 艢w. Jana Paw艂a II, po wys艂uchaniu 28 recytator贸w (12 reprezentuj膮cych szko艂y podstawowe i 16 szko艂y 艣rednie) przyzna艂a regulaminowe nagrody.

W kategorii 鈥 szko艂y 艣rednie laureatk膮 2 miejsca zosta艂a Natalia Polkowska reprezentuj膮ca nasz O艣rodka Kultury.

Wszyscy uczestnicy konkursu i laureaci otrzymali ksi膮偶ki ufundowane przez Biskupa Siedleckiego 鈥搊raz dyplomy i upominki od 聽Prezydenta Miasta Siedlce i Miejski O艣rodek Kultury.

Gratulujemy Natalii Polkowskiej tak znacz膮cego sukcesu w interpretacji nie艂atwej filozoficznej poezji Jana Paw艂a II.

fot. Sebastian Gumi艅ski (MOK Siedlce)