W sobotę 18 marca odbyła się XXIV edycja Międzywojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego. To ważne wydarzenie dla kultury zgromadziło ponad siedemdziesięciu uczestników w czterech kategoriach wiekowych.

Gminny O┼Ťrodek Kultury w Ulanie-Majoracie reprezentowa┼é w Woli Osowi┼äskiej Przemys┼éaw Zienkiewicz zdobywaj─ůc ­čĆůwyr├│┼╝nienie­čĆů w kategorii klas IV-VI i licealistka Natalia Polkowska, kt├│rej przypad┼éa 3´ŞĆÔâúnagroda­čĆć
­čö╣Wyr├│┼╝nienie w kategorii klas I-III zdoby┼é tak┼╝e Julian Polkowski z Zespo┼éu Szk├│┼é im. Jana Paw┼éa II w Ulanie-Majoracie.

Gratulujemy­čĹĆ naszym laureatom sukces├│w dzi─Ökuj─ůc za to, ┼╝e przywo┼éuj─ů swoimi interpretacjami obrazy dawnej wsi i czas bezpowrotnie miniony.

Kolejny ula┼äski akcent – Julia D┼éugo┼é─Öcka z Teatru ÔÇ×STRASZYDE┼üKAÔÇŁ nagrodzona w pierwszej edycji Mi─Ödzywojew├│dzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ludowej im. Wac┼éawa Tuwalskiego w tegorocznym Konkursiei by┼éa jedn─ů z jurorek. Wydarzeniu towarzyszy┼éy stoiska tw├│rc├│w ludowych tak┼╝e z terenu Gminy Ulan-Majorat.

Można było kupić pisanki z ludowymi wzorami, stroiki i tradycyjne palmy wielkanocne.

W szkolnej sto┼é├│wce czeka┼éa na uczestnik├│w kapusta z grochem i tradycyjne pyzy z soczewic─ů. Taka oprawa by┼éa mo┼╝liwa dzi─Öki zaanga┼╝owaniu plac├│wek o┼Ťwiatowych i Towarzystwa Regionalnego im. Wac┼éawa Tuwalskiego w Woli Osowi┼äskiej.