XII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Absolwentów III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie odbył się 21 lutego 2023 roku.

Do konkursowych przesłuchań zgłosiło się 2️⃣0️⃣ recytatorów z klas VII – VIII i 1️⃣5️⃣ ze szkół ponadpodstawowych Lubelszczyzny.

🔸Wśród uczestniczek była także Natalia Polkowska i Wiktoria Czyżak, które reprezentowały nasz Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie. Jury konkursowe przyznało 6 nagród regulaminowych i 2 wyróżnienia w obu kategoriach biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację tekstu, dykcję i emisję głosu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Z przyjemnością informujemy, że 🏆1️⃣🏆 miejsce w kategorii „szkoły podstawowe” przypadło Wiktorii Czyżak🥇

Jurorzy wyrazili opinię, że tegoroczna edycja konkursu wyróżniała się bardzo wysokim poziomem artystycznym prezentacji recytatorskich, więc tym bardziej gratulujemy Wiktorii tego osiągnięcia rangi wojewódzkiej❗️

Recytatorzy obu kategorii dokonali trafnego wyboru z pośród trudnych tekstów literackich, miedzy innymi autorstwa Julii Hartwig, Anny Kamieńskiej, Marcina Świetlickiego i ks. Alfreda Wierzbickiego – literata, teologa i etyka, doktora habilitowanego nauk humanistycznych. Ks. Alfred Wierzbicki wygłosiwszy krótką mowę i z zainteresowaniem przysłuchiwał się prezentacjom recytatorskim swoich utworów a także poezji i prozy kolegów po piórze będących absolwentami III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie „Unia Absolwentów”, które ufundowało nagrody w formie talonów zakupowych do salonów empik.

Dziękujemy Organizatorom za sprawną organizację i oprawę artystyczną.

Polecamy III LO im. Unii Lubelskiej tegorocznym absolwentom VIII klas.

Jest to kuźnia talentów w dziedzinie nauki, kultury i sztuki.