Pod taką nazwą odbyła się 17 i 18 września w Gminnym Ośrodku Kultury tegoroczna edycja warsztatów „teatr w ogrodzie?”

Wydarzenie o wieloletniej już tradycji dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Honorowy Patronat nad działaniami teatralnymi objął Wójt Gminy Ulan-Majorat Pan Jarosław Koczkodaj. Przy tej okazji pragniemy podziękować za to, że nasze działania kulturalne są nie tylko dostrzegane ale także wspierane i doceniane przez Pana Wójta i Radę Gminy.

Wniosek o dofinansowanie projektu na podstawie założeń merytorycznych w imieniu Ulańskiego Forum Inicjatyw Społecznych reprezentowanego przez Panią Prezes Eulalia Mikołajuk i wiceprezes Panią Magdalena Domańska opracowała Pani Sylwia Osińska.

Projekt był realizowany przez pracowników GOK i Teatr STRASZYDEŁKA🎭

Bardzo cenna jest dla nas współpraca z Państwem Eleonorą i Zygmuntem Adamczykami, którzy wiele lat temu udostępnili ogród ZIELONA 17 w Sobolach na potrzeby pierwszej edycji „teatru w ogrodzie?”.
W sobotnie popołudnie uczestnicy wybrali się do ogrodu słuchając barwnych opowieści Gospodarza podczas sentymentalnej wędrówki. Wydarzenie, które odbyło się w przestrzeniach i na scenie Gminnego Ośrodka Kultury to projekt międzypokoleniowy a jednocześnie okazja do integracji środowisk teatralnych województwa lubelskiego.

Bardzo ważni są dla nas teatralni przyjaciele:
🔹Henryk Hryniewicki z Teatru NEMNO, który poprowadził międzypokoleniowe warsztaty „Karmienie kamienia”,
🔹Teatr NOTOCO Senior,
🔹Milena Sosnówka i Monika Nitkiewicz-Mitrut z Kraśnika,
🔹Teatr „OKO” z Rudy-Huty i Marcin Woszczewski,
🔹Julia Sposób i Patryk Łazuga – weterani Teatru STRASZYDEŁKA 🔹monodramiści – Natalia Dyjak, Adam Sokolnicki oraz wielu indywidualnych pasjonatów teatru i recytacji.

Obok działań warsztatowych dwa popołudnia spędziliśmy na oglądaniu spektakli.
Na sobotni program złożyły się spektakle:
🎭„MISIOWE PRZYGODY” – HENRYKA HRYNIEWICKIEGO z Teatru NEMNO,
🎭„CAFE NADZIEJA” Adama Sokolnickiego,
🎭„MAŁY PROBLEM” Mileny Sosnówki.
🎭„TOPIEL” Teatru OKO zakończył sobotnie wieczorne spotkanie z teatrem.

Kreatywna młodzież się nie nudzi❗️Ku zaskoczeniu dorosłych zostaliśmy zaproszeni do „kina nocnego”🎥🍿

GALERIA ZDJĘĆ