W czasach nam współczesnych Ojczyzna nie wymaga od swoich obywateli patriotyzmu i bohaterstwa okupionego krwią a nawet ceną życia. Jako Polacy mamy obowiązek pamiętać o tych, którzy wywalczyli naszą wolność, mamy obowiązek tę wolność pielęgnować jako dar przyszłym pokoleniom.

W myśl tego przeświadczenia obchody Dnia Niepodległości w Gminie Ulan-Majorat trwały od 9 do 11 listopada. Rozpoczęły się patriotycznym koncertem „Wyśpiewać 100 lat Niepodległości” Macieja Miecznikowskiego. Dobra tradycją w naszym kraju jest ustanawianie roku wybitnych Polaków zasłużonych wolności i kulturze narodowej. Przed koncertem mieszkańcy gminy mogli obejrzeć wystawę „MONIUSZKO – to jest  mój rok” i posłuchać pieśni moniuszkowskich.

Kolejny dzień niepodległościowy to wydarzenie patriotyczne w Domaszewnicy pod pomnikiem ofiar II wojny światowej.

W ulańskiej parafii pw. św. Małgorzaty 11 listopada odbyła się Msza za Ojczyznę  po której zostały złożone kwiaty w miejscach pamięci wyrażające nasz hołd dla tych, którzy okupili wolność naszej małej ojczyzny swoją krwią a nawet życiem.

Gminne  uroczystości patriotyczne zakończyło spotkanie mieszkańców w Sobolach, którzy wspólnie pod obeliskiem świętowali Niepodległą Ojczyznę.

Cześć i chwała bohaterom!

GALERIA ZDJĘĆ

KONCERT MACIEJA MIECZNIKOWSKIEGO

GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W DOMASZEWNICY

11 LISTOPADA  – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI