W słoneczne popołudnie 8️⃣ lutego odbyło się oficjalne otwarcie Klubu Senior + w Sętkach utworzonego w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Wydarzenie zgromadziło bardzo liczną senioralną publiczność. Uroczystości nadano bardzo dostojny charakter z akcentami rozrywkowymi.

Wzięli w niej udział:

🔹Księża z Parafii pod wezwaniem św. Małgorzaty w Ulanie-Majoracie,

🔹Pan Robert Gmitruczuk – Wicewojewoda Lubelski,

🔹Pan Wojciech Zbiegień – zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie,

🔹Pan Szczepan Niebrzegowski – Starostwa Powiatu Radzyńskiego

🔹Pan Grzegorz Kowalczyk – członek zarządu Powiatu Radzyńskiego.

Po przecięciu wstęgi ksiądz proboszcz Krzysztof Pawłowski poświęcił krzyż i pomieszczenia obiektu dedykowanego seniorom i ich rodzinom.

Wręczając symboliczny Akt Przekazania📜 przewodniczącemu Ulańskiej Rady Seniorów Pan Wójt Jarosław Koczkodaj podkreślił, że obiekt ten będzie miejscem kultywowania tradycji a także integracji pokoleń☺️

📌Przewodniczący Rady, Pan Stanisław Posiadała zapewnił, że takie będą starania Seniorów z Gminy Ulan-Majorat i prosił o dalsze wspieranie tych inicjatyw. Podziękował za to, że w Gminie Ulan-Majorat stwarza się Seniorom godne warunki na miarę XXI wieku.

Goście, którzy zabierali głos gratulowali tak pięknej „przystani” dla seniorów, życząc tej grupie wiekowej dużo zdrowia i kreatywności w realizacji swoich zamierzeń.

Przedstawiając, towarzyszącą wydarzeniu, część artystyczną nasi Seniorzy już udowodnili swoją twórczą kreatywność.

W programie, między innymi, wziął udział Zespół „Senior” z Ulana-Majoratu i Zespół „Melodia” z Domaszewnicy. W piosenkach pojawiły się treści o wesołym życiu emerytów👩‍🎤🧑‍🎤

🔸Zespół „ZŁOTY KŁOS” wystąpił w etiudzie „Dobrze jest…” opartej na tekstach Doroty Gellner i Ludwika Jerzego Kerna, który swój debiut miał w TVP 3 Lublin. Autorem scenariusza jest Sławomir Żyłka.

🔸Grupa „Kot i przyjaciele” w satyryczny sposób opowiedziała o zwyczaju „Cyganów”. Była to grupa przebierańców chodzących dawniej od domu do domu w dzień zapustów, która tańcem, śpiewem i niegroźnymi „psikusami” rozbawiała wiejską społeczność.

Po części artystycznej odbyła się wspólna biesiada z tańcami💃🕺 i pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez KGW Sętki.

To dobrze wróży🔮 Klubowi Senior + w Sętkach❗️

FOTORELACJA