W Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” odbyły się 16 marca 2023r. przesłuchania konkursowe 41. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefa Czechowicza i poetów lubelskiej grupy „Reflektor”.

🔸Konkurs wojewódzki to jednocześnie możliwość wywalczenia udziału w jego ogólnopolskiej edycji. W recytatorskie szranki stanęły też recytatorki Natalia Polkowska i Wiktoria Czyżak, które reprezentowały Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie.

Komisja w składzie:

– Edyta Madej – sekretarz, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie;

– Olga Paździór – Fundacja Teatrikon w Lublinie;

– Jan Wawrzyniec-Tuźnik – aktor, instruktor teatralny, lektor, radiowiec;

– Łukasz Jemioła – muzyk, wokalista, gitarzysta,

po wysłuchaniu 2️⃣1️⃣ recytatorów z klas VII i VIII szkoły podstawowej, ze szkół ponadpodstawowych oraz placówek wychowania pozaszkolnego województwa lubelskiego postanowiła przyznać nagrody, a tym samym zakwalifikować do eliminacji ogólnopolskich 6️⃣ wykonawców.

🥳Cieszymy się, że w tym gronie znalazła się także ósmoklasistka Wiktoria Czyżak reprezentująca nasz Gminny Ośrodek Kultury.

👉Jej repertuar stanowiło wykonanie łączne wiersza Kazimierza Andrzeja Jaworskiego „W kawiarni” i utworu „Knajpa” Józefa Czechowicza. Symboliczna poezja Czechowicza jest w ogóle trudna do interpretacji a zwłaszcza przez tak młodą recytatorkę. 👉Jej sprawność warsztatowa i świadomość środków wyrazu to ułatwienie a jeszcze dziewczęce emocje to przeszkoda… Jednak Wiktoria, w pozytywnym znaczeniu, przekracza swoje możliwości emocjonalne sprawiając wrażenie, że rozumie i czuje przesłanie konkursowych utworów.

Gratulujemy recytatorce Wiktorii❗️ „Pod Akacją”❗️❗️❗️

Życzymy także ogólnopolskiego sukcesu🥰