Warsztaty 鈥濿SP脫艁鈥ZUCIE NA SCENIE z Mro偶kiem w tle鈥 to wydarzenie zmierzaj膮ce do stworzenia dzieciom i m艂odzie偶y mo偶liwo艣ci atrakcyjnego sp臋dzenia czasu wolnego podczas jednego z wakacyjnych dni.

Organizacja warsztat贸w przez 艁ukowski O艣rodek Kultury by艂a mo偶liwa dzi臋ki wsparciu finansowemu Miejskiej Komisji Rozwi膮zywania Problem贸w Alkoholowych w 艁ukowie.

Podczas warsztat贸w poczynili艣my pr贸by integracji dzieci i m艂odzie偶y w procesie tw贸rczym. Uczestnikami byli recytatorzy i aktorzy skupieni wok贸艂 艁ukowskiego O艣rodka Kultury i Gminnego O艣rodka Kultury w Ulanie-Majoracie. By艂a to wi臋c tak偶e integracja 艣rodowisk. W sytuacji pandemicznej podejmowanie przedsi臋wzi臋膰 zmierzaj膮cych do bezpo艣rednich relacji mi臋dzyludzkich, do wsp贸艂odczuwania wydaje si臋 mie膰 ogromne znaczenie聽 w przestrzeni spo艂ecznej i w przestrzeni kultury teatralnej.

W zaj臋ciach warsztatowych 11 sierpnia wzi臋艂o udzia艂聽 27 os贸b w wieku od 9 do 17 lat. Instruktorem prowadz膮cym by艂 Marcin Woszczewski wspierany przez Marcina Nawrockiego i Szymona Woszczewskiego z Teatru MMS impro z Rudy-Huty. Trzej aktorzy Teatru MMS impro dzi臋kuj膮 uczestnikom za aktywny udzia艂 w proponowanych grach improwizacyjnych鈥 To nie by艂o 艂atwe z dw贸ch zasadniczych powod贸w.

Kolejny wakacyjny dzie艅 by艂 bardzo upalny a grupa warsztatowa zr贸偶nicowana wiekowo.

Pomys艂odawc膮 i koordynatorem warsztat贸w z ramienia 艁OK by艂 S艂awomir 呕y艂ka, kt贸ry w imieniu uczestnik贸w i ich rodzic贸w wyra偶a podzi臋kowania wszystkim pracownikom 艁ukowskiego O艣rodka Kultury za przeprowadzenie wydarzenia w spos贸b bezpieczny i z zachowaniem obowi膮zuj膮cych procedur.

Dzi臋kujemy Restauracji 鈥瀂IELONY GAJ鈥 za sponsorowany catering dla uczestnik贸w wydarzenia.

Dzi臋kujemy za stworzenie mi艂ej, wakacyjnej atmosfery i profesjonalnej oprawy audiowizualnej powarsztatowego fina艂u.聽 Inspiracj膮 do improwizacyjnych dzia艂a艅 by艂y przede wszystkim s艂owa klucze. Korzystali艣my tak偶e z inspiracji tekstami literackimi. Rzeczywisto艣膰 pandemijna nieco zweryfikowa艂a nasze pierwotne plany. Zrealizowali艣my jednak podstawowe za艂o偶enia projektu.

Nazwa warsztat贸w jest zaczerpni臋ta z tytu艂u opowiadania S. Mro偶ka. To tytu艂owe 鈥濿SP脫艁CZUCIE鈥 zawiera elementy profilaktyczne a 鈥濿SP脫艁鈥ZUCIE NA SCENIE鈥 odnosi si臋 do poczucia obecno艣ci i blisko艣ci partnera scenicznego. Do wsp贸lnego z nim odczuwania i reakcji na bod藕ce. Szybki refleks w reagowaniu na codzienne sytuacje opiera si臋 tak偶e na procesie improwizacji. Nie jest to wprawdzie improwizacja artystyczna ale mechanizm pozostaje to偶samy.

Warsztaty zako艅czy艂y si臋 otwartym pokazem powarsztatowym. Integraln膮 cz臋艣ci膮 pokazu by艂 spektakl Teatru MMS impro z Rudy-Huty.

Jak zapowiadali艣my, z wydarzenia 鈥濿SP脫艁鈥ZUCIE NA SCENIE z Mro偶kiem w tle鈥 odby艂a si臋 transmisja on-line na facebook鈥檜 oraz youtube 艁ukowskiego O艣rodka Kultury. Zapraszamy wszystkich, a szczeg贸lnie uczestnik贸w, do jej ponownego obejrzenia aby odtworzy膰 i utrwali膰 w sobie na d艂u偶ej wakacyjny warsztatowy klimat.