Łukowski Ośrodek Kultury realizował 2️⃣7️⃣ i 2️⃣8️⃣ listopada 2021 roku dwudniowe integracyjne warsztaty teatralne „NASZE MAŁE TRUDNE SPRAWY”.

Uczestnikami warsztatów była przede wszystkim młodzież ucząca się w łukowskich szkołach podstawowych i średnich w wieku 12 – 18 lat.

Do udziału w projekcie byli także zaproszeni aktorzy Teatru STRASZYDEŁKA. Z tej atrakcyjnej formy twórczego spędzenia czasu wolnego skorzystali Anna i Barbara Lipińskie, Gabriela Łazuga oraz Przemysław Zienkiewicz🙂

Pod kierunkiem lubelskiego aktora i animatora Przemysława Buksińskiego pracowała grupa 2️⃣0️⃣ osób. Uczestnicy w różnych kontekstach przetwarzali hasło projektu inspirujące do przygotowania etiudy teatralnej🎭

Etiuda wykorzystująca przede wszystkim muzykę, ruch sceniczny a także słowo jako tworzywo wzmacniające przekaz została pokazana ograniczonej liczbie widzów. Na widowni zasiadali przede wszystkim rodzice uczestników.

W czasie dwudniowych warsztatów uczestnicy podali analizie przyczyny oraz skutki współczesnych zagrożeń przekładając te treści na język sztuki teatru.

Powstała etiuda „NASZE MAŁE TRUDNE SPRAWY” jest formą terapii przez sztukę a jej upowszechnienie spełni rolę profilaktyczną. Po prezentacji wywiązała się ciekawa rozmowa inspirowana ważnymi treściami w niej zawartymi. Uczestnicy, ich rodzice i prowadzący warsztaty podkreślali ważność spotkań tu i teraz w pandemicznym czasie dla równowagi psychicznej młodego pokolenia.

Cieszymy się, że recytatorzy i aktorzy Teatru STRASZYDEŁKA kreatywnie współtworzyli atmosferę warsztatów i po warsztatową etiudę🥰

Projekt był finansowany w całości ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie.