XXX Konkurs Recytatorski Poezji, Prozy Bożonarodzeniowej i Religijnej w Woli Osowińskiej odbył się 29 stycznia 2020 roku. Wydarzenie zgromadziło ponad 60 uczestników w trzech kategoriach wiekowych z Łukowa, Kocka, Bork, Ulana-Majoratu, Woli Osowińskiej, Krasewa i Woli Gułowskiej.

Grupa najmłodsza to przeważnie debiutanci i wystąpiło ich najwięcej. Im starsza grupa wiekowa tym mniej było uczestników ale za to pasja, poziom artystyczny i świadomość zastosowania środków wyrazu niepomiernie wzrastał.

Gminny Ośrodek Kultury reprezentowała Barbara Lipińska z klasy II i Natalia Dyjak z klasy VIII, Anna Lipińska z klasy VI reprezentowała Bibliotekę Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie. Jubileuszowa edycja Konkursu okazała się dla nas szczęśliwa.

Anna Lipińska wzbogaciła swoją słowną prezentację grą na skrzypcach i otrzymała wyróżnienie a Natalia Dyjak otrzymała I – miejsce w najstarszej kategorii.

Cieszymy się nie tylko z Waszych policzalnych sukcesów a przede wszystkim z tego, że poprzez „żywe słowo” pielęgnujecie bożonarodzeniową tradycję i kulturę a przekaz taki jest niezwykle ważny w czasach zagubienia czy zupełnego braku wartości.

Organizatorom, Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej, gratulujemy jubileuszowej trzydziestki… to piękna idea, która długo jeszcze nie ulegnie dewaluacji a wręcz przeciwnie, będzie kształtować naszą polską tożsamość.

GALERIA ZDJĘĆ

Recytacja – Ania Lipińska

Recytacja – Natalia Dyjak