Oliwia Wierzchowska, uczennica Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie, mieszkanka Ulana, zdobyła nagrody w sześciu konkursach i festiwalach muzycznych, do których przystąpiła w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Że jest uzdolniona artystycznie – było wiadomo już w szkole podstawowej. Wybrała jednak rysunek i malarstwo, a w zasadzie tkaninę artystyczną. Śpiewać lubiła od zawsze, jednakże dopiero pięć miesięcy temu rozpoczęła swoją przygodę z regularną nauką emisji głosu. Jako pierwsza Oliwkę doceniła Magdalena Dziurdziak, nauczycielka muzyki w gimnazjum, która od zawsze zachęcała ją do muzycznego rozwoju. Teraz uzdolniona siedemnastolatka ćwiczy pod okiem Martyny Sabak w Lublinie.

Ostatnie sukcesy Oliwii są niemałe: wyróżnienie solo i II miejsce w duecie w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Angielskiej „I can be a star”, II miejsce w XIII Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej KULTUROMANIAK, I miejsce w XXII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Chrząszcz”, II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „NUTY PRZYJAŹNI” w Hajnówce, I miejsce na IV Festiwalu „ZŁOTA SÓJKA” w ramach Sójki Mazowieckiej 2019 oraz I miejsce i Nagroda Główna XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „LUBELSKI TALENT”.

Jurorami w tych muzycznych zmaganiach byli m.in. Wojciech Cugowski z zespołu BRACIA, Paulina Grochowska, Kuba Jurzyk i Paweł Izdebski ze Studia Accantus, Izabela Szafrańska (finalistka Must be the Music i Voice of Poland), Diana Świder z zespołu BAJM oraz Andrzej „E-moll” Kowalczyk z ODDZIAŁU ZAMKNIĘTEGO. Oliwia zdeklasowała konkurencję i – co rzadko się zdarza – sięgnęła po muzyczne laury we wszystkich konkursach, do których przystąpiła.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy muzyczny rozwój!

P.S. A że istnieje taka miejscowość, jak Ulan-Majorat, wiedzą już nie tylko najdalsze zakątki Lubelszczyzny, ale też Roztocze, Podlasie i Mazowsze.🙂