FUNDACJA STUDIO TM i kielecki Teatr Zbożowy Doroty i Artura Anyżów byli organizatorami I Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Inspirowanych Literaturą Staropolską. To niszowe i kameralne wydarzenie odbyło się w dniach 13-14 grudnia 2019 roku w poindustrialnej Bazie Zbożowej na scenie „Klubu Kotłownia”.

W programie festiwalu znalazło się pięć spektakli: -„Wielotwarze” (w wykonaniu Anny Lipińskiej, Natalii Dyjak, Julii Sposób i Patryka Łazugi z Teatru STRASZYDEŁKA), „Diabeł” ( w wykonaniu Kacpra Siwiaka z Teatru Poezji ŁOK), -„Obłęd” (w wykonaniu Teatru Zbożowego z Kielc), -„Żywot Człowieka Poćciwego” (w wykonaniu Teatru Rejwach z Nagłowic) –„De’Forma” (w wykonaniu Julii Sposób z Teatru STRASZYDEŁKA).

Prezentacje odbyły się w piątkowy wieczór. Sobota upłynęła nam na integracyjnym wyjeździe z aktorami Teatru Rejwach do Centrum Edukacji Entomologicznej i „OCEANIKI” w podkieleckich Chrustach. Zobaczyliśmy tam niezwykłą kolekcję wypreparowanych motyli i owadów a także żywe okazy, które (pokonując nieufność) można było wziąć do ręki. „OCEANIKA” z kolei to akwaria z egzotycznymi gatunkami ryb. Była to niesamowita lekcja przybliżająca nas do natury ale także moc wrażeń estetycznych, które mogą zainspirować do działań teatralnych.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie a władzom Gminy Ulan-Majorat za umożliwienie wyprawy do Kielc.

GALERIA ZDJĘĆ