Epidemia „żywego słowa” nie miała tak ogromnego wymiaru i zasięgu jak pandemia, która  w wyraźny sposób wpłynęła na małą liczebność uczestników tego ogólnopolskiego wydarzenia.

Organizatorzy wyrażają nadzieję, że przyszłoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędzie się w sprzyjających, jak w poprzednich latach, warunkach. Dziękują uczestnikom oraz instruktorom za przygotowanie wartościowych prezentacji w tej niełatwej edycji. Jury doceniło wysoki poziom w doborze literatury i poziom jej interpretacji, jednocześnie zwracając uwagę na konieczność dalszej pracy warsztatowej.

Wojewódzka Komisja Artystyczna:

– dr Marta Wysocka – logopeda artystyczny, adiunkt w Katedrze Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego UMCS,

– Michał Kurek  – recytator, aktor teatralny i filmowy, absolwent Akademii Sztuk Teatralnych,

– Anna Krawczyk – animator kultury, pedagog, instruktor kultury żywego słowa, kierownik Pracowni Słowa – Studium Kultury Centrum Kultury w Lublinie, wysłuchała i obejrzała 36 uczestników w prezentacjach recytatorskich, poezji śpiewanej, wywiedzione ze słowa i teatrów jednego aktora przyznała nagrodę i nominację do spotkań centralnych 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii Teatr Jednego Aktora (Słupsk, 02-04 września 2021 r.)  Natalii Dyjak z Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie za monodram „Ja… siostra Fridy” w reżyserii instruktora Sławomira Żyłki. Atuty spektaklu Natalii to pokonanie dystansu między widzem i aktorem, wyraźne zarysowanie postaci, dobra dykcja i adekwatność gestu, dobór rekwizytów i ich symboliczne ogranie. Uwagę przykuwa wybór niebanalnego tematu. Natalia w konsultacjach jurorskich została pochwalona za dobrą dykcję, artykulację, świadomy dobór repertuaru i jego interpretację kategorii recytacja. Dobre jurorskie notowania miała także nasza druga monodramistka Julia Sposób. Jej spektakl „D’EFORMA” jurorzy uznali za udaną próbę scenicznej interpretacji „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza. Jurorom podobało się wiele naszych rozwiązań scenicznych i aktorskich… wskazali sytuacje przerysowane i mało czytelne… skorzystamy z tego przy dalszej pracy nad monodramem Julii.

Dziękujemy naszej recytatorce i monodramistkom… bo udział w tegorocznej edycji nie był łatwy, wymagał poświęcenia i pasji. Natalii życzymy ogólnopolskiego wrześniowego sukcesu w Słupsku.