Motywem przewodnim tegorocznej wyżyny była „Alicja w krainie czarów”🧚‍♀️🐇

✔️Na scenie obejrzeliśmy 1️⃣3️⃣ spektakli wieloobsadowych i monodramów z całej Polski🌎

📍Odbyła się, między innymi, prapremiera monodramu „Pucybutka”🥿 Natalii Dyjak po której wręczono kwiaty, wyżynowy dyplom i statuetkę „króliczka”🐇

📍Ania Lipińska wykonała natomiast kilka utworów skrzypcowych🎻 Był to bardzo miły ulański akcent dopełniający.

📍Opiekunem artystycznym Natalii i Ani, które reprezentowały Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie jest Sławomir Żyłka, obecny na każdej z 1️⃣5️⃣ wyżynowych edycji.

Wśród trzynastu prezentacji mogliśmy także obejrzeć niecodzienny spektakl „Biel/fundacja” Teatru NOTOCO – senior i prezentację grupy młodzieżowej z Kraśnika👵🧓👩‍🦰🧑‍🦰 Czuliśmy się jak w artystycznej rodzinie bo w przeważającej części na tegoroczne spotkania przybyły teatry nam znane a nawet zaprzyjaźnione od lat – Teatr Rejwach z Nagłowic czy Teatr Małych Form SYLABA z Białej Podlaskiej.

Na XV Wyżynie Teatralnej świętowaliśmy także 1️⃣5️⃣–lecie zaprzyjaźnionego lokalnego zespołu teatralnego.

Teatr „OKO”👁 przygotował urodzinowe party z tortem🎂 i… jak zwykle wiele atrakcyjnych niespodzianek jako antidotum na między spektaklową nudę. Nuda?… Nie było na to czasu. Od rana „goniliśmy króliczka”🐇 – odbywały się warsztaty a po południu prezentacje spektakli. Obok wyżynowego królika pojawił się niespodziewanie rudy wyżynowy 🐈kotek-psotek,🐈 którego zaadoptowała szefowa kraśnickich teatrów.

Dziękujemy organizatorom za tę niesamowitą podróż od 2️⃣9️⃣ lipca do 1️⃣ sierpnia 2021 roku w „krainę czarów”!🧚‍♀️ Wierzymy, że nam się udało wspólnie zaczarować pandemiczną rzeczywistość.

A z okazji jubileuszu🥳 życzymy dalszej kreatywności aktorom Teatru OKO i Marcinowi Woszczewskiemu, dla którego sztuka teatru i teatralni ludzie są „oczkiem” w głowie. Wystawiamy też najlepszą notę władzom Gmina Ruda-Huta za… długotrwałą i wyrazistą miłość do Melpomeny oraz teatralnej braci! Wasze wydarzenie integruje nas, jest inspirujące i kulturotwórcze… a teraz nawet leczy.

Gratulujemy❗️❗️❗️

A tymczasem zapraszamy do posłuchania kilka utworów skrzypcowych🎻 w wykonaniu Ani i monodramu „Pucybutka” w wykonaniu Natalki.

Natalia Dyjak „Pucybutka”

Utwory skrzypcowe w wykonaniu Anny Lipińskiej